Наскоро имах възможност да тествам Huawei Pura 70 Ultra и на практика го нарекох „смартфонът, който поставя фотографските стандарти“ (цялото ревю може да прочетете тук). Това е субективно мнение, затова се зачудих колко хора всъщност биха се съгласили с него? Реших, че най-добрият начин да разбера, е… просто да снимам и да покажа резултатите.
Този материал е точно това, което подсказва заглавието – взех Huawei Pura 70 Ultra с мен и документирах активностите си в рамките на един уикенд. Снимките са спонтанни, не са съобразявани със светлина и не са обработвани по никакъв начин. Целта е да покажа неподправените кадри, които смартфонът улавя ежедневно.
В същото време е хубаво да покажем и другата страна на мобилната фотография, по-точно какво може да направи един професионалист с този телефон в ръка. За целта поканихме Кристиян Петров – фотограф, чиито снимки често може да видите качени из социалните мрежи на Huawei Mobile Bulgaria, а освен това е бил и жури в XMAGE фотоконкурса на бранда.
Пред него беше поставено предизвикателството да направи колкото може повече хубави кадри и след това да ги подобри още повече, използвайки познанията си и възможностите на Huawei Pura 70 Ultra. Малко по-късно ще видим как се справи той, но ако сте нетърпеливи може да откриете работата му тук.
Аз започвам с едно признание, а именно, че материалът трябваше да се казва „Един ден в снимки“, но бях развълнуван и започнах да снимам от вечерта преди уречения ден. Мисля, че ще разберете защо реших, че няма как да не включа тези първи няколко кадъра, които демонстрират чудесния динамичен обхват на камерата дори при слаба осветеност.
Тук включвам първата снимка само за да покажа колко далеч всъщност бях от пейзажа на втората, която бе заснета с 10-кратно приближаване.
Ето че преминаваме към следващия ден. Не излизам без часовник на ръка и трябва да кажа, че това е единственият случай, в който се радвам, че не го бях почистил преди да снимам, защото уловените прашинки само засилват „уау“ ефекта от макрорежима.
Започнах разходката с така любимата ми архитектурна фотография и това няма да е последната сграда, която ще видите.
Продължавам с няколко кадъра от парка, като гледах в тях да има колкото може повече различни цветове (което не е толкова лесна задача за изпълнение в парк), за да се види интерпретацията на нюансите, която камерата прави. Бих я определил като реалистична, но отново динамичният обхват кара обектите да изпъкват.
За финал – няколко тематични летни снимки, които ни връщат към нощния режим, но и към доброто ниво на детайл в сенчести участъци, на иначе добре осветени кадри.
Тук завършват моите приключения и е време да се пренесем към кадрите заснети от Крис. За начало имаме няколко примера, които нагледно доказват, че добрата постобработка може да превърне хубавата снимка в приказна.
Продължаваме с любимия на всички макрорежим, който отново ни позволява да видим света по начин, непосилен за невъоръженото око. Гледайки нивото на детайлите, на човек може да му бъде простено, ако реши, че това са кадри от професионална камера.
Накрая завършваме с няколко снимки, уловили точния момент. Заснемането на такива кадри изисква усет и напреднали фотографски умения… но и помощта на Huawei P70 Ultra също е от полза.
Имаме кадри с оптично приближаване, нощен режим, макрофотографии и всички те само затвърдиха досегашното ми впечатление. Huawei Pura 70 Ultra е смартфонът, който останалите трябва да догонят като фотографски заложби.
Вижте още: Huawei Pura 70 - стил, стойност и... Google! (РЕВЮ)