
Създателят на емблематични видеоигри Хидео Коджима е оставил след себе си USB памет, пълна с идеи за игри в случай на смърт, както се посочва в интервю за списание Edge. Коджима казва, че това е „нещо като завещание“ и че се надява служителите му да продължат да правят игри и след смъртта му.
Не се притеснявайте, защото той няма да си тръгне никъде в скоро време. Това му решение обаче е подтикнато от пандемията отпреди няколко години.
„Дотогава не мислех, че съм стар. Просто не усещах възрастта си и предполагах, че ще мога да творя, докато съм жив“, казва той пред списанието. Коджима е на 61 години, което си е направо разцвет на силите в сравнение със светила като Шигеру Миямото (72 г.) и Сид Майер (71 г.).
Въпреки че Коджима не планира да напусне този свят в близко бъдеще, той казва, че не му остава прекалено много време за активна разработка на игри. Той си дава около десет години, преди да достигне възраст, в която творческата му енергия може да се изчерпи.
Така се ражда идеята за USB памет като дигитално наследство. Дизайнерът се надява, че тя ще позволи на Kojima Productions да продължи да функционира като организация, след като той почине или се пенсионира.
„Това е един мой страх: какво ще се случи с Kojima Productions, след като аз си отида? Не искам те просто да управляват съществуващата ни интелектуална собственост.“
Макар да не знаем какъв тип идеи се намират на USB паметта, наскоро Коджима представи няколко нестандартни идеи за игри, базирани на хода на времето. Той обсъди концепция, свързана с паметта, при която главният герой постепенно забравя важна информация и способности, ако някой си вземе твърде дълга почивка от играта. Коджима също така обсъди игра, която обхваща целия живот, и друга, която ще включва създаването на вино или сирене в реално време.
Дизайнерът е планирал и механика, която кара брадата на Сам да расте с течение на времето в предстоящата игра Death Stranding 2. Той обаче се отказал от нея, защото „Норман Рийдъс е голяма звезда“ и не е искал „да го направи да не изглежда готин“.
Снимка: Unsplash
Виж още: Квантовата симулация показва как реалността може да се срине като пясъчна кула