По всичко личи, че 2009 г. спокойно можем да наричаме „Годината на тройните услуги". Няма оператор, който през тази година да не заложи на правилото „три е повече и от едно, и от две". Но дори на полето на тройните услуги, традиционно включващи мобилна и фиксирана телефония и мобилен интернет, има какво още интересно да се измисли.
В началото на декември Vivacom обяви нов пакет, включващ три допълващи се услуги. Те са насочени към корпоративните потребители, които искат да направят още една крачка към напълно мобилния офис. Тройната услуга се нарича VivaMail дава възможност за e-mail комуникация по всяко време и през всякакво устройство. Базирана е на платформата на Microsoft Communication Services.

50% по-ниски разходи за e-mail

VivaMail обединява професионален e-mail хостинг, мобилен e-mail и достъп до мобилен интернет. За да я ползва, корпоративният клиент не е необходимо да прави първоначални инвестиции в хардуер и софтуер за управление на мейл комуникациите си. Съответно се елиминират и последващите разходи за тяхната поддръжка. От Vivacom коментират, че по този начин компаниите стават по-гъвкави, а общите им разходи за комуникации намаляват. Според данни на Майкрософт, направени въз основа на вече внедрени Microsoft Communication Services на световния пазар, приложението ще намали над 50% разходите за e-mail комуникация на малкия и средния бизнес.
Услугата тръгва на пазара с нис­ка месечна такса и включен пакет с данни, който може да се използва както за e-mail кореспонденция, така и за достъп до интернет през мобилния телефон. Пакетите са с месечни цени от 15 до 30 лв. и включват до 1000 МВ трафик. След изчерпване на включените в пакета данни потребителите получават и по-ниска цена на МВ. Наред с това VivaMail може да се използва с практически всички смартфони, които се продават в момента на пазара, а не се базира на конкретно устройство или марка. Единственото условие за използване на услугата е клиентите да използват SIM карти с бизнес планове на Vivacom.

Пълна синхронизация
телефон-компютър

С VivaMail клиентът получава достъп до служебната си поща и своите контакти по всяко време през мобилния си телефон, Microsoft Оutlook или уеб браузър. Благодарение на push e-mail технология­та бизнесът получава своята електронна кореспонденция в реално време директно на мобилния си телефон, докато е в движение, по същия начин, по който я получава и на своя компютър. Microsoft-базираната платформа позволява да се преглеждат всякакъв вид прикачени към съобщенията файлове като Microsoft Word (DOC), Excel (XLS), Power Point (PPT), Adobe (PDF), а също и изображения (JPG, GIF, BMP) и други. Календарът, задачите, списъкът с контактите и бележките са автоматично синхронизирани между компютъра и телефона.
Услугата има лесна администрация и настройки на пощенските кутии, поясниха от Vivacom. Тя може да се управлява и виртуално, поради което не е необходимо с поддръжката да бъдат ангажирани ИТ специалистите на компанията. VivaMail се отличава с надеждна защита срещу спам и зловреден софтуер и има денонощна поддръжка на телефон 123.

Пазарен потенциал

„Колкото и нелогично да звучи, при наличието на добре развита бизнес комуникация в България само 55 хиляди са хората, които имат мобилен достъп до служебния си мейл. От тях само във Vivacom сме над 4000 човека. Вярваме, че платформата и условията, които предлага VivaMail, ще удвоят тази цифра за по-малко от 3 години", прогнозира търговският директор на телекома Александър Димитров. „С VivaMail компаниите ще могат да се фокусират изцяло върху бизнеса си вместо върху управление на e-mail инфраструктурата си", допълва още той.
От Майкрософт споделиха, че добре развитата мрежа на телекома им е позволила да работим с тях, в сътрудничество със Central Europe on Demand, регионалния ни партньор за хостинг инфраструктура, за да предложат Microsoft Hosted Exchange за бизнес потребители. „Новата услуга предлага на бизнеса богат избор от нови модерни възможности за подобряване на продуктивността и комуникациите дори извън офиса", обясни Павлос Кириаку, мениджър Стратегически партньорства за Майкрософт Централна и Източна Европа.

 

Тагове: