Почти половината от потребителите на Facebook, които късат с партньора си, започват най-детайлно да следят живота му в социалната мрежа. Най-често бившите искат да знаят сприятеляват ли се техните експоловинки с други хора и качват ли снимки, на които са заснети с евентуални нови партньори. Този „шпионаж" обаче може да нанесе сериозни психически травми на самите „шпиониращи", предупреждават психолозите.

Когато отношенията се разпадат, човек преживява силно емоционално сътресение. Но то може да се превърне в сериозна психическа травма, ако партньорите продължават да се следят един друг. „Колкото и двама души да не са си доизяснили всичко, използвайки информация от общи приятели или от социалните сайтове, едва ли ще научат нещо полезно за бившите си половинки", коментира британският психолог Тара Маршъл.

Всичко това води по-скоро до силно разочарование, чувство на опустошение. Ако продължавате да бъдете приятел с бившия си партньор във Facebook, то това означава, че продължавате де живеете неговия живот, предупреждава Тара Маршъл.

 

Тагове: