Българската телекомуникационна компания (БТК) вече може да участва в международните търгове, обявявани от Организацията на Северноатлантическия договор (НАТО). Компанията беше одобрена и влезе в базата данни за участие в международните процедури на НАТО, която се поддържа от Министерството на икономиката и енергетиката, тази седмица.
Участието ни в подобни търгове показва високия потенциал и техническите възможности, които БТК успешно демонстрира пред своите клиенти. Всичко това е резултат от инвестиционната политика, която е насочена към инсталирането на най-съвременните технологии в услуга на потребителите ни, заяви главният изпълнителен директор на компанията Денис Уолах. След отбелязаните от последния доклад на Европейската комисия за напредъка на страната ни за членство в ЕС усилия на компанията да насърчава конкуренцията и да работи за либерализиране на пазара на фиксирани услуги в България, това е още едно доказателство, че БТК се превръща във водеща телекомуникационна компания в Европа, с която българският народ може да се гордее, допълни още той.
БТК е най-големият телекомуникационен оператор в България и единственият български телеком, който инвестира в развитието на инфраструктурата в страната. През последната година, БТК е инвестирала повече от 400 млн. лева в изграждането на инфраструктура и инсталирането на модерни технологии, чрез които да предложи повече стойност на своите клиенти. БТК доставя услуги на повече от 2 млн клиенти и на непрекъснато увеличаващ се брой потребители на мобилните услуги на vivatel. Също така БТК инвестира активно в осигуряването на високоскоростен интернет достъп за домашни и бизнес потребители, като се отделя специално внимание на училищата и университетите. Днес БТК АДСЛ е достъпен в повече от 150 градове и села изцялата страна.
Международният търг (International Competitive Bidding ICB) е основният метод, който се използва от НАТО за сключването на договори за изпълнението на инвестиционни проекти, доставката на готови изделия, стоки и услуги. Изпълнението на инвестиционни проекти на НАТО включва широк кръг дейности от разработването и доставката на софтуер до изграждането на инфраструктура. Провеждането на международни търгове е в съответствие с изискванията на Програмата на НАТО за инвестиции в областта на сигурността (NATO Security Investment Programme NSIP).
За да бъдат допуснати до участие в международните процедури на НАТО, българските физически или юридически лица трябва да са икономически стабилни и да притежават техническа възможност и отлична търговска репутация. Те трябва да отговарят още на специфичните изисквания, посочени в Известието за намерение за покана за търг, които са различни в зависимост от обекта и условията на търга.

Тагове: