В нашата ера, която все повече се ръководи от изкуствения интелект, много приложения с изкуствен интелект непрекъснато усъвършенстват технологиите си, за да привличат и задържат потребители. Meta е един от изявените играчи в тази надпревара, който предлага на хората с право на достъп до изкуствен интелект множество функции на изкуствен интелект в своите продукти. За да разшири още повече обхвата си, Meta AI вече поддържа няколко нови езика и е достъпна в общо 22 държави. Освен това потребителите вече могат да поискат от Meta AI да нарисува техни реалистични изображения, след като завършат бързо сканиране на лицето.
Meta обяви, че услугата ѝ за изкуствен интелект се разширява в Аржентина, Чили, Колумбия, Еквадор, Мексико, Перу и Камерун. Потребителите в поддържаните региони вече могат да общуват с Meta AI и на френски, немски, хинди, хинди-романизиран шрифт, италиански, португалски и испански език. Ако отговаряте на условията, ще намерите добавените функции, включени в приложенията на Facebook, Instagram, WhatsApp и Messenger.
По-интересното е, че Meta AI вече може да рисува потребителите въз основа на английски текстови подсказки, след като те завършат сканирането на лицето. Така например можете да поискате от услугата да генерира изображение, на което пиете кафе в Париж или приготвяте хумус на Марс. Крайният резултат трябва да прилича на вас с приложен анимационен ефект, подобно на функцията Image Playground на Apple Intelligence.
Освен това потребителите вече могат да изпробват най-усъвършенствания модел на Meta AI. Новият модел Llama 405B може да отговаря на по-сложни въпроси, особено на такива, свързани с кодиране и математически проблеми. В същото време по-старият модел 70B ще остане на разположение за тези, които предпочитат по-бързи отговори.
И накрая, Meta AI ще замени съществуващата система за гласови команди на Meta Quest в САЩ и Канада през следващия месец. Това ще позволи на потребителите да задават въпроси за заобикалящата ги среда в реалния живот и да управляват шлема без ръце.
Снимка: Unsplash
Виж още: Showrunner превръща зрителите в създатели на тв сериали