Напоследък Samsung много приятно ни изненадаха – показаха първия в света 12 MP телефон с 3-кратно оптично приближение и нов луксозен модел, плод на коалицията с модния дизайнер Giorgio Armani. Хубавото е, че сега в ръцете си държим доказателството, че не са забравили и потребителите с по-бюдежтно-ориентирано мислене. Телефонът GT-S5560 е добре преценен микс от актутални технологии, лесен за работа интерфейс и в същото време – отлична цена.


Визия
GT-S5560 определено е стилен модел, но това, с което впечатлява, е тънкия корпус – само 12.9 мм. Лицевата част изцяло е заета от 3-инчовия чувствителен екран, а под него са разположени само 3 бутона – контролен и за начало/край на разговор. Отстрани нещата също са много семпли – от едната страна са контролите за звука, а от другата – само два бутона, като единият е за камерата. 3.5 мм жак за връзка със стандартни стерео слушалки е разположен в горната част на апарата.

Дисплей, интерфейс и полезни екстри
Използваният екран в GT-S5560 определено прави приятно впечатление. Голям е 3 инча, с WQVGA (240x400 пиксела) резолюция при 262K цвята. Той е чувствителен на допир, а освен да боравите удобно и приятно с интерфейса на телефона, вие можете и да си водите кратки бележки, тъй като дисплеят разпознава ръкописен текст. Четимостта му е много добра, но при работа на силна слънчева светлина има какво още да се желае. Интерфейсът е добре познатият TouchWiz, собствена разработка на корейската компания. Впечатлява с шарени менюта, лесна работа и не на последно място много удобните уиджети, които могат да бъдат поставени на началния екран и настроени според вашите желания. TouchWiz е облагодетелстван и от наличието на вграден акселерометър. Той променя ориентация­та на изображението в зависимост от ориентацията на апарата. А когато не желаете да приемете входящо обаждане, можете да заглушите рингтона с обръщане на телефона с екрана надолу.

Комуникации
При комуникацията най-важните неща са две – наличието на Wi-Fi модул и невъзможността за работа с 3G мрежи. Последното може да е минус за някои от вас, но Samsung са компенсирали отсъствието му с EDGE поддръжка. Естествено тя въобще не може да достигне високите скорости на HSDPA и HSUPA, но все пак разполагате с Wi-Fi модул, който е незаменим при наличието на безплатни хот­спотове. Други интересни моменти са бързите Bluetooth 2.0+ЕDR и USB 2.0 интерфейси.

Мултимедия
Мултимедията е един от главните акценти в модела. Тук се намира 5-мегапиксeлова камера с автофокус и PowerLED светкавица. Налице са познатите технологии Face Detection за автоматично откриване и фокусиране върху лицето на човека на снимката, WDR (Wide Dynamic Rangе) – за осигуряване на ясни кадри дори и когато снимате срещу силен източник на светлина (например слънцето), и Fast ASR за намаляване на вибрациите и оттам замазването в кадъра. Качеството на фотографиите е отлично. В това можете на минутата да убедите вашите приятели в социалните мрежи. Чрез Share Pix функцията е възможно качването на снимките ви в най-популярните в момента такива и други подобни услуги – MySpace, Facebook, flickr, Picasa и др. В допълнение GT-S5560 разполага с музикален плейър и FM радио с RDS, който позволява да правите записи на вървящи в момента радиопредавания. Ако случайно чуете някоя хубава песен, но не знаете името є, запишете част от нея и Find Music програмата след минута ще ви даде информация за парчето, а също и директен линк за легалното му закупуване в MP3 формат.

Заключение

Понятието „криза” вече се изтърка. Именно затова няма да го използваме тук в контекст, че защото сме в криза, вие ще изберете именно Samsung GT-S5560. Напротив. Според нас, дори да не бяхме в такова лошо финансово положение, една определена група от практично мислещи потребители, пак биха се спрели на него. Истината след теста е, че този телефон е изключително добро решение за всички, кои­то искат модерни екстри, но само такива, които наистина ще влязат в ежедневна употреба. За някои липсата на 3G поддръжка може да е голям минус, но при положение че имате налични Wi-Fi модул и EDGЕ, едва ли ще ви направи впечатление липсата му. Естествено, ако не сте върл фен на видеоразговорите.

Тагове: