Както очаквахме, Apple представи новата си серия iPhone 13 на събитието си California Streaming днес и те включват чифт премиум Pro флагмани. Тим Кук нарече поредицата „най-Pro iPhone досега“, а iPhone 13 Pro и Pro Max имат по-големи и по-бързи екрани, по-малки прорези и нов дизайн.

Още по-важното е, че Apple представя нов Super Retina XDR дисплей с яркост 1000 нита за по-добро четене на открито. Компанията заяви, че това е най-яркият екран на iPhone някога и е с 25 процента по-висок от преди. Това е и първият път, когато ProMotion технологията на компанията е достъпна за iPhone, като довежда адаптивни честоти на опресняване до 120 Hz за серията Pro. Повечето телефони на пазара с подобна честота на опресняване също използват адаптивна технология за увеличаване на скоростта за по-плавно превъртане, когато правите неща, които се възползват повече от него, като работа в менюта или играене на игри. Когато гледате само статични изображения, честотата на опресняване пада до 10 Hz.

Подобно на обикновения и мини iPhone 13s, серията Pro също използва новия чипсет на компанията A15 Bionic, който носи подобрена графика и невронна обработка, както и нови видеокодери и декодери. С обновения процесор Apple добави и функции на камерата като кинематографичен режим за заснемане на видео, който се задвижва от машинно обучение за интелигентно фокусиране в движение.

Компанията също така подобри системата на камерата на Pro, която донесе по-добър хардуер като нова телефото камера с 3-кратно оптично увеличение, както и нова ултраширока настройка с автофокус и по-голяма бленда f/1.8. Това ще доведе до 92-процентно подобрение при слаба светлина, каза Apple. Що се отнася до основната „широка“ камера, сега тя разполага с бленда f/1.5 и пиксели от 1.9 микрона, за което компанията каза, че е най-големият ѝ сензор досега.

В комбинация с подобрена обработка на сигнала на изображението чрез чипсета A15 Bionic камерите на iPhone 13 Pro могат да снимат с до 6x оптично увеличение с поддръжка на макрофотография. За първи път ProRes технологията на Apple за редактиране с пълна разделителна способност ще се поддържа на iPhone при тазгодишните модели Pro.

Серията iPhone 13 Pro също се отличава с „най-професионалния дизайн“ според компанията и се предлага в четири цвята, включително нов нюанс Sierra Blue. Неговата задна част има с 20% по-малка система от камери и рамка от неръждаема стомана, която обгражда лещите от сапфирен кристал на задните тройни сензори. Апаратът също така е класиран със сертификат IP68 за водоустойчивост, докато „вътрешностите“ са преработени както при обикновените iPhone.

Чипът A15 Bionic също трябва да донесе по-добра производителност на батерията, а компанията обеща iPhone 13 Pro Max да издържи 2.5 часа повече от модела от миналата година, което го прави най-дълготрайния iPhone досега. Предполага се, че iPhone 13 Pro ще получи 1.5 часа увеличение на живота на батерията в сравнение с iPhone 12 Pro. Що се отнася до спецификата: iPhone 13 Pro има 6.1-инчов екран, докато Pro Max има 6.7-инчов дисплей и те започват на цена от 999 долара.

Новите телефони ще бъдат налични на 24 септември, като предварителните поръчки започват в петък, 17 септември.

Основният дизайн на часовника на Apple остана до голяма степен непроменен от дебюта му през 2015 г., но това е на път да се промени. Компанията представи Apple Watch Series 7 с нов, по-плавен дизайн с по-големи корпуси от 41 мм и 45 мм, които включват по-големи, по-ярки и по-издръжливи екрани с по-голямо разнообразие от алуминиеви цветове. Моделите се възползват от уголемени дисплеи, с повече информация и нови циферблати като Contour, Modular Duo и World Timer.

Що се отнася до издръжливостта, Series 7 е първият Apple Watch с рейтинг за прахоустойчивост (IP6X), което го прави по-подходящ за планинско катерене или плаж. Самият екран е по-устойчив на напукване благодарение на по-дебелата нова геометрия и все пак ще получите удобна за плуване WR50 (тоест 50-метрова) водоустойчивост.

След две години и половина без ъпдейт Apple най-накрая обновява iPad mini. 8.3-инчовото устройство има по-тънки рамки и заоблени ъгли и не оставя място за физически бутон Home. Както при миналогодишния iPad Air, сега ще намерите сензора Touch ID в бутона за захранване.

Портът Lightning също е изчезнал, като на негово място влиза USB-C порт. Портът предлага скорост на пренос на данни до 5 Gbps, както и свързаност с по-широк спектър от устройства, включително камери и външни 4K дисплеи.

Apple е преместила бутоните за сила на звука в горната част на таблета, който работи на iPadOS 15, и за това има интригуваща причина: най-новият модел може да побере второ поколение Apple Pencil. Можете да прикрепите периферното устройство магнитно отстрани на iPad Mini.

Екранът е дисплей с течна ретина с яркост 500 нита, широка цветова гама P3, антирефлексно покритие на екрана, True Tone и пълно ламиниране. iPad Mini вече има стерео високоговорители, така че гледането на видео на него може да бъде много по-добро този път.

Таблетът се захранва от нов чип A15 Bionic. Apple твърди, че чипът може да осигури до 80 процента по-бърза производителност от предишния iPad mini, като шестядреният процесор предлага 40-процентно повишаване на производителността, а петядреният графичен процесор осигурява до 80 процента по-добра графична производителност.

Снимка: Apple

Виж още: NASA надзърна в сблъсъка, който ще доведе до гибелта на нашата галактика

 

Тагове: