Няма съмнение, че изкуственият интелект променя бизнеса и социалния пейзаж, какъвто го познаваме. От използването на инструменти на изкуствения интелект за създаване на изкуство до появата на детски книги в Amazon, изцяло написани и илюстрирани от изкуствен интелект - възможностите са безкрайни за това, което изкуственият интелект може да постигне. Може ли обаче ИИ да обогати живота ни по по-смислен начин? Една от влиятелните личности в социалните медии смята така. Тя е създала версия на себе си с изкуствен интелект, която предлага виртуално общуване срещу заплащане. Само за една седмица тя е спечелила 75 000 долара, като е таксувала по 1 долар на минута всеки, който иска приятелка - или допълнителна, в случай че на истинската ви приятелка ѝ е омръзнало да ви слуша как говорите за ИИ.

CarynAI е творение на звездата от Snapchat Карин Марджъри и Forever Voices, които са монетизирали личността ѝ до максимална печалба, като са създали ИИ версия на Карин, която да предлага виртуално общуване на всеки, който желае да си плати за това.

Caryn вече има значителен брой последователи в Snapchat (1.8 милиона), но чатботът CarynAI е получил над 1000 регистрации за една седмица, генерирайки над 71 610 долара за услугата за приятелки.

Forever Voices конструират Caryn AI, като гледат над 2000 часа съдържание на Карин Марджъри в YouJube, което след това използват за създаване на двигател на личността. Forever Voices са известни и със създаването на версии на Барак Обама, Тейлър Суифт и дори на Алберт Айнщайн, с които потребителите могат да дискутират.

Компанията използва най-съвременна обработка на естествения език и синтезиране на речта, за да накара своите личности с изкуствен интелект да звучат и да се държат като истински. Според уебсайта Caryn. ИИ гласът, личността и поведението на Карин са част от този цифров двойник, с когото можете да говорите по всяко време и навсякъде. На цена от 1 долар на минута тя може да е изгодна оферта в сравнение с истинска приятелка, но не очаквайте да се смее на шегите ви. Тя има изкуствен интелект, но не и изкуствен хумор.

Карин направи интересно интервю за The Washington Post, в което разказа повече за мотивите си да помогне за създаването на изкуствения интелект, които не са просто за финансова изгода.

Тя иска да бъде до всички свои фенове, които имат нужда от приятел, и да "лекува самотата", но също така уточни, че не наднича в чатовете им и те сами решават дали искат да ги споделят. Може би не е изненадващо, че въпреки въведените предпазни мерки някои потребители са намерили начин да направят разговорите сексуално заредени.
Изглежда, че изкуственият интелект невинаги може да се съобразява с човешката природа и това вече сме го виждали при чатбота Replika, която по подобен начин беше създадена за компаньонка, но трябваше да се смекчат по-еротичните ѝ личностни черти.

Сигурни сме, че PornHub наблюдава този експеримент с интерес.

Снимка: Bing Image Creator

Виж още: Кой промени социалните мрежи?