В Hicomm винаги сме подкрепяли интересни български проекти, които могат донесат полза за всички. Такъв е и случаят с платформата Traincamp.me, създадена от четирима ентусиазирани българи, като едно място за опознаване, достъп и следване на топ уеб курсове, класове, събитията от мрежата и извън нея.

Те са млади, амбицирани и правят нещо достойно за уважение. Ако ми позволите да цитирам един от най-великите мислители в историята на човечеството, Конфуций – „Смисълът на човешкия живот е непрестанно да се усъвършенстваш“. Момчетата от Traincamp.me правят точно това. Вижте и какво споделиха с нас:

 

 

Здравейте! Представете се на читателите. Интересни факти за вас...

Привет, аз съм Младен Борисов, един от четиримата съоснователи на traincamp.me. По образование исках да стана космолог, но... ето че от 8 години се занимавам с digital advertising. Работил съм както за европейския, така и за американския пазар. Последните 3 години бях New Media Director в една от най-големите дигитални агенции в България. Там беше и първата среща на четирима ни в работна среда. Останалите съоснователи са Илия Лазаров, Боян Колев и Николай Василев.

 

Какво представлява платформата traincamp.me?

Traincamp.me е насочен към дизайнери, софтуерни разработчици, стартъп предприемачи и експерти по дигитален маркетинг, които сега започват или искат да се развиват допълнително в своя сектор. Разбира се, отворени сме и към всеки с интерес да се самообучава в тези сфери.

Това, което правим, е да предоставим най-добрите офлайн и онлайн курсове, книги, конференции и събития на едно място. Ние обаче не създаваме съдържание – нашата мисия е да го структурираме така, че всеки потребител да получава обученията според предпочитанията си, докато постигне достатъчно високо ниво, което да удовлетворява самия него.

Е, човек никога не научава достатъчно, затова и ние ще се стремим да подобряваме постоянно платформата и да предлагаме съдържание на възможно най-високо ниво.

 

Как се роди идеята за създаването й?

Идеята се роди напълно органично. И четиримата създатели на traincamp.me сме работили достатъчно дълго време в дигиталния бизнес и сме добре запознати с проблемите му. Затова решихме да потърсим едно достатъчно добро решение за много от тях – възможността професионалистите в сектора да подобряват постоянно своите познания.

 

Кои ще са поддържаните платформи и операционни системи за изучаване? Можете ли да споделите повече подробности?

Traincamp е във версия прототип, който предоставя курсове, книги и конференции за програмисти. Работим обаче активно в партньорство с няколко компании, с които заедно разработваме функционалността за експерти по дигитален маркетинг и стартъп предприемачи.

 

Кога ще стартира официално платформата traincamp.me? Ще организирате ли събитие по случая?

Beta версия в началото на есента 2015, но на този етап нямаме конкретни планове за официално стартиране под формата на събитие.

 

Към този момент могат ли нашите читатели да използват ранна версия на traincamp.me?

Към този момент може да бъде разгледан само прототипът за програмисти. Предлагам обаче всички останали да ни последват във Facebook, за да следят всички новини около нас.

 

Научихме, че в края на 2014 г. сте получили финансиране от фонда за рискови инвестиции Eleven в размер на 75 хил. евро. Достатъчна ли е сумата за развитие на проекта ви? От какво се нуждаете още, освен от пари, разбира се?

В интерес на истината в момента с Илия сме в Лондон и водим преговори с още един фонд. Освен от пари ще имаме нужда и от хора, които имат желание да се занимават с това, което ние правим. Ако питате какви точно – не знаем на този етап. Но всеки, на когото му харесва идеята ни, може да се свърже с нас и да поговорим.

 

Смятате ли да монетизирате платформата? И ако да, как?

Traincamp.me включва работата и с компании, които искат да оптимизират ресурсите и процеса на обучение на своите служители. Вече сме постигнали уговорка с няколко български компании от различни сфери, в партньорство с които да разработим и B2B частта на платформата. Работим сериозно, защото вярваме, че проектът си заслужава всяко усилие и наистина може да доведе до развитието не само на отделните потребители, но и на цели бизнеси.

 

Идеи за следващи проекти?

Нека да направим този :)

Тагове: