Philips бяха първите, показали преди четири години прототип на 3D монитор. Единици от първите, видели триизмерния образ на IFA в Берлин, повярваха в неговата пазарна реализация, но са усетили "вятъра на промяната" и в момента дори се усеща лавинообразно нашествие на 3D телевизори. Фактологията показва, че азиатците първи реализираха пазарен 3D модел, докато "създателят" им - чак сега. Този ход на холандците има своята логика, тъй като техният първи 3D Ready Philips 46PFL8605H е модел, отстранил по пътя си към пазара всички онези дребни недостатъци в генерирането на съвършения 3D образ, каквито виждаме при някои "стратегически бързи" модели на конкуренцията. Като основен коз срещу забавянето Philips предоставят качество, подсилено от останалите технологии на концерна, превърнали се в тяхна запазена марка.
В средата на сцената
Какво ни е необходимо за 3D кино. Подбираме по избор 3D подаващо устройство, носител на 3D съдържание, чифт очила и панел. Ако последният е Philips 46PFL8605H, то ще бъдете изненадани от сензационната дълбочина, която може да предава този телевизор. За разлика от повечето 3D телевизори, които предлагат в по-голяма степен приближаване на обектите към вас, изображенията на Philips-а потъват в дълбочина. Картината е изключително атрактивна, особено когато гледате аквариум, в който рибката не е в близост до стената на аквариума, а далече зад екрана, където възможностите на 3D изображението са повече от невероятни.
Неподправени технологии
Независимо дали гледате в 2Dили 3D формат, Full HD образът на Philips 46PFL8605H остава напълно естествен и почти няма да забележите софтуерна корекция в генерираното изображение. Не за замаскиране на дефектите, а за подчертаване на образа в модела се използват уникалните предимства на Pixel Precise HD енджина и "светлинното шоу" на Ambilight Spectra 2. Ambilight Spectra 2 системата хвърля асоциирана с изображението светлина зад екрана, като тя варира както по сила, така и по цвят. Може да звучи малко необичайно и дори измамно, но тази технология в комбинация с 3D образа просто дорисува картината, елиминирайки нейния контур. Tака образът реално няма край... а потъва някъде в пространството, където окото не може да фокусира.
Тук е мястото да споменем за уникалната технология на Philips Perfect Pixel HD, която е базирана на всепризнатата Pixel Plus. Тя създава супер рязкост на изображението и се характеризира с ултра ниско ниво на шум. Отделно от това приложеният софтуер HD Natural Motion прави и най-бързия филм плавен и детайлен. Разбира се, влияние върху последното оказва и времето на реакция на панела, която в случая е едва 1 милисекунда.
Това поставя Philips 46PFL8605H на челно място по този показател в съответния клас телевизори.
Силен фактор за крайния избор е и удивителният контраст от 500 000:1, както и 200-херцовата технология на кадриране.
Аудио представяне
Това, което изненадва в този телевизор Philips, е осезаемият дисбаланс между образ и звук. Мощните технологии, приложени в генерирането и обработването на образа, многократно надхвърлят очакванията за дълбок и пространствен звук. Тази болка е хронична при всички модели плоски телевизори, но в случая е още едно стъпало по-видима. Очакванията за звук, отговарящ на висотата на картината, могат да разколебаят някои преди покупката. Дори функцията Clear Sound и обещанията за Incredible Surround, създаващ по-пространствена постановка на звука, не се доближават до онзи звук, постигнат от домашното кино. Затова е препоръчително този телевизор да бъде част от един кино комплекс, включващ система за домашно кино. Тогава 3D образът ще намери своята подобаваща и вечно съпътстваща аудио половинка.
Нещо повече от телевизия
Не е изненада, че този 3D LED Philips има предложени връзки за обмен на данни с подаващо устройство, съответстващо на качеството на картината. Но може би най-доброто от всички тях е наличието на Net TV. Както подсказва името, Net TV дава достъп до редица развлечения в интернет, като за това е необходимо просто 46PFL8605H да се добави към домашната мрежа чрез LAN свързване. NET TV позволява да бъде осъществен поток на видеоклипове и снимки от компютъра към телевизора чрез DLNA. В допълнение към това имаме на разположение не три, а четири HDMI гнезда, които се грижат за свързване с източници с висока разделителна способност. Отлична екстра са наличните USB и SD слот за карти, от които може да се възпроизвеждат снимки и музика през телевизора от съвместими запаметяващи устройства. За източници на видео със стандартна резолюция са предложени двойният SCART контакт, PC входа, както и компонентен такъв.
Както вече споменахме, за звука е добре да се ползва коаксиалният цифров изход, идеален за свързване на телевизора към система за домашно кино.
Philips телевизорите винаги са били сред най-стилните в сегмента, като последното доказателство за това е 46-инчовият модел 46PFL8605H. Стъкленият панел отпред визуално няма рамка и това не е направено само за да изглежда стилен, а и способства за генерирането на безкраен 3D образ. В допълнение към това е предложената стойка, която служи и като конзола за стена! Благодарение тази стойка "2 в 1" този телевизор на Philips може да бъде монтиран на стената, без да е необходима допълнителна скоба. Което е само част от блестящите идеи, с които е пълен 46PFL8605H.