Астрономите са едни от учените, които се сблъскват с някои от най-големите загадки. Като например загадъчната и странна биполярна мъглявина "MWC 922", известна повече като "Червената квадратна мъглявина".
Изображението на тази необикновена мъглявина е получено чрез 3.4 метровия оптичен рефлектор „Hale Telescope", който се намира в Паломарската обсерватория в Калифорния и телескопът Keck-2, разположен в Хаваите.
Но какво може да накара една мъглявина да има такава строго геометрична форма?
Според учените, това може би е свързано именно с биполярността на мъглявината и с нейната централна звезда. "MWC 922" е ярко червена и се състои от два „слоя" излъчване. Очевидно, това е свързано с оттичането на веществото в две различни посоки. Учените твърдят, че тази мъглявина има в центъра си ярка звезда, изцяло скрита от плътен облак прах и газ. Прахта е нагрята от излъчването на звездата до температури от няколкостотин градуса, в резултат на което тя излъчва в инфрачервения диапазон. Видимата светлина отива в противоположните направления, осветявайки по-разредената част от мъглявината около звездата. "MWC 922" се намира в съзвездието Змия, като е открита през 2007 година от американски астрономи, но и досега тайната за квадратната и форма не е разгадана с точност.