Google дава възможност на своите потребители да разглеждат онлайн всеки един световен художествен шедьовър. Музеите трябва да бъдат съобразителни и интересни, за да привличат посетители. Организират се мултимедийни забавления, възстановки и, разбира се, пропълзяване из обширна „площадка за игра”, разположена над всички битови грижи.

 

В най-общи линии, това е което ще получите от проекта „В орбита” на Tomas Saraceno. „В орбита”  се намира в музея K21 Staendehaus в Дюселдорф и е разположен на 2 500 м², разделен е на три слоя (чрез огромни пластмасови кълба)  и се извисява на 20 метра над земята.

 

Три години са отнели на Saraceno да проектира и създаде „В орбита”. За този период той се е допитвал до множество архитекти, инженери и дори...арахнолози – учени, специализирали в паяците и по-точно техните паяжини.

 

Мрежата не може да бъде наречена „паячна мрежа в човешки пропорции”. Според създателя й – тя е съвкупност от всякакъв вид природни структури – големи и малки. „За мен проектът представя пространствено-времевия континиум, триизмерната мрежа на паяка, разклоненията в мозъка, тъмната материя или структурата на вселената”, заявява Sraceno.

 

„В орбита” е едно ново преживяване за всеки, който има възможността да го посети. Авторът не предлага само едно нестандартно забавление, а, защо не,

поглед към евентуална среда на съществуване – когато физическите граници бъдат прескочени. 

Тагове: