Наскоро Microsoft пусна на пазара различни контролери за Xbox. В носталгичен ход за феновете на Xbox производителят на аксесоари Hyperkin обяви възраждането на оригиналния Xbox Controller S от първата ревизия на пада на Microsoft. Този модернизиран геймпад, наречен DuchesS, има за цел да върне изживяването от класическия контролер с няколко подобрени функции.

Първоначално пуснат ексклузивно в Япония преди повече от 20 години, оригиналният контролер S придоби популярност заради компактния си дизайн и подобрената ергономичност в сравнение с "по-обемистия" контролер Duke. Пресъздаденият от Hyperkin Controller S възпроизвежда емблематичния външен вид с няколко забележителни допълнения, които го правят съвместим със съвременните платформи за игри.

DuchesS разполага с порт USB-C, 3.5-милиметров жак за слушалки и удобен вграден бутон за споделяне. Новият контролер ще бъде съвместим със Series X|S, Xbox One и PC. Струва си да се отбележи, че Hyperkin DuchesS, подобно на своите предшественици, е контролер само за кабел.

Hyperkin също така е вложила усъвършенствана технология в DuchesS, като го е оборудвала с джойстици и спусъци с ефект на Хол. Тези подобрения предлагат подобрена прецизност и отзивчивост, като подобряват геймплея.

От друга страна, това е третият дизайн на ретро контролер за Xbox, който Hyperkin съживява, след като миналата година пусна Duke и Xenon, който пък е възстановка на контролера за Xbox 360.

Преработката на оригиналния Duke беше добре приета през 2018 г. Той разполага с кръгъл OLED дисплей, който се предполага, че излъчва анимирано лого на Xbox. Въпреки че е малко трудно да се види, дисплеят в контролера показва оригиналната анимация за зареждане на оригиналния Xbox, който беше пуснат през 2001 г.

DuchesS на Hyperkin ще се предлага в черни и бели цветови варианти. Цената и наличността обаче все още не са известни. Когато бъде пуснат на пазара, това ще бъде не само напълно функционален контролер, но и лимитирана серия, която най-вероятно ще се превърне в колекционерска.

Снимка: Hyperkin

Виж още: Тонове човешки боклук замърсяват Марс след 50 години проучвания