Проектът, който разчупва идеята за градски пейзажни кадри, е дело на Michael Shainblum и се нарича Огледалният град. Shainblum e проявил креативност в своя проект, тъй като е смесил два много употребявани визуални ефекта – забързаните градски кадри (например бързо движещи се коли, които се сливат в снопове лъчи) и калейдоскоп, но по нов начин. Резултатът е видео, което е зрително зрелище.

 

Shainblum имал идеята за огледални снимки, но му се сторила напълно безполезна без подходяща концепция. Заснемал градските кадри от цяла Северна Америка – Лос Анджелис, Лас Вегас, Сан Диего, Сан Франциско и Чикаго. След това вкарал готовия материал в Adobe Premier и започнал да експериментира с ефекта на огледало. Всеки кадър получил своя огледален образ поне два пъти, а някои – до 30 пъти.

 

„Всеки може да удвои дадена снимка, но това не беше достатъчно абстрактно, тъй като изглежда сякаш е просто кадър, който се отразява във вода“, обяснява Shainblum. „Много исках да предвижа нещата в друга насока.“

 

Вместо да прави огледален образ на целия кадър в клиповете, Shainblum използва само четвърт от всяка картина. Използвайки тази четвърт, той е успял да насложи заедно кадрите в една продължаваща картина, която да не изглежда като съставена от четири копия.

 

Едно от най-трудните неща било да се открият подходящи места, които да имат нужната симетрия. Shainblum е потърсил рядко използвани локации, от които да заснеме кадрите.

 

Работата с ефекта, който наподобява калейдоскоп, отнела доста време на автора на проекта. Всичко трябвало да бъде добре синхронизирано, а това отнело четири месеца.

 

Ако искате да видите градовете по нов, непознат начин – разгледайте проекта Огледален град!

 

Тагове: