Това, което изглежда като много ранна версия на Steam Deck, очевидно намери нов собственик през eBay за 2000 долара, а машината изглежда доста по-различно от ръчното устройство за игри, което познаваме днес. За начало корпусът е малко по-цветен, с малко синьо върху няколко от бутоните вместо изцяло черната крайна версия. Тъчпадовете също са кръгли, а не квадратни, подобно на тези на оригиналния Steam контролер за настолни компютри.

Крайният резултат от усилията на Valve, който излезе на пазара като Steam Deck, се превърна в едно от най-популярните портативни устройства за игри, което можете да закупите в момента. Valve обаче положи много работа, за да направи системата лесна за използване и процесът мина през направата на няколко прототипа. Според емблема в основата на устройството разглеждаме инженерна проба номер 34. Надписът също ясно казва „не е за препродажба“ и вече можем да видим, че това условие очевидно не е спазено.

Самата обява вече изчезна, но има екранна снимка от нея в SteamDeckHQ, която показва, че първоначалната искана цена е била 2999.99 долара. Междувременно в Reddit канала r/SteamDeck потребител на име Gary_the_mememachine също сподели някои от изображенията от него. Все още можете да намерите резюме на списъка, като потърсите в агрегатори на сайтове за търгове, като 130Point (както е показано в долната част на изображението по-долу), което показва, че устройството вече е продадено за 2000 долара.

Една от снимките показва BIOS на системата, който разкрива, че има 8GB DDR4 памет, в сравнение с 16GB LPDDR5 във финалната версия, а описанието също така казва, че са налични 256 GB място за съхранение. Устройството на снимките изглежда много подобно на това, споделено в публикация в X (бивш Twitter) от програмиста на Valve Пиер-Лу Грифо, за което той каза, че съдържа Picasso APU, с „около половината от GPU мощността на окончателния Deck“.

Picasso беше базиран на Vega GPU архитектурата на AMD, която имаше 192-704 поточни процесора в зависимост от конфигурацията и излезе преди първите RDNA чипове на AMD без възможности за проследяване на лъчи.

Въпреки че основното оформление все още е разпознаваемо като Steam Deck, има някои фундаментални разлики между този предполагаем прототип и окончателния Steam Deck. Бутоните на гърба на прототипа са плоски, например в сравнение с тези които се извиват около дръжките на завършения Steam Deck. Прототипът също се извива навън отстрани в големи издутини, докато страничните ръбове на крайния Steam Deck са прави. Вентилационните отвори също са в горната част на основата в тази инженерна проба в сравнение с долната част на основата на готовия дизайн. Джойстиците отпред също изглеждат по-малки на този предполагаем прототип, въпреки че оформлението на бутоните иначе е много подобно на готовия дизайн, но с няколко бутона с различна форма.

Снимка: Unsplash/SteamDeckHQ

Виж още: Ъпдейт за Windows 11 най-сетне отваря пътя към инсталацията му на стари компютри

 

 

Тагове:
Още от Play